25.10. MUŽI Zahájení bydžovského víkendu

31.10.2008, 11:10, Říha Vladimír

TJ SOKOL JILEMNICE  :  TJ Jiskra Nový Bydžov    75  :  57

Sobotním zápasem jsme zahájili minisérii bydžovských víkendů. Bydžovský "A" tým přijel pouze v 6 hráčích a z toho dva z nich viděli basket pouze z rychlojedoucího vlaku. Zdálo se , že tento zápas skončí naším jednoznačným vítězstvím. Jenže pánové rozhodčí nastolili takovou laťku, že se ze zápasu stala bramboračka. Možná té bramboračce pomáhala statická zónová obrana soupeře, či neohrabanost již dvou zmíněných hráčů.   I přesto jsme se v první čtvrtině dostali do několika bodového vedení. Ke konci druhé čtvrtky se ošklivě zranil hráč N.Bydžova tak, že musela přijet sanitka. Poločasový výsledek byl 41 : 31. Na začátku druhé poloviny se nám podařilo bodově odskočit, hlavně díky zlepšené střelbě z větší vzdálenosti. Za stavu 63 : 43 se vyfauloval jeden z bydžovských hráčů, a tak celou 4. čtvrtinu dohrával soupeř pouze ve 4 hráčích. Opět to byl jeden ze zápasů, kdy si všichni zahrália a kdy se všichni hráči zapsali do střelecké listiny. Poprvé v této sezóně se nám podařilo zvítězit v sobotu, takže je to asi tím, s jakým týmem hrajeme. No tak zejtra zase Byddžov...