Muži 17.10. Překvapivě suchý špýl

20.10.2009, 09:56, Říha Vladimír

TJ SOKOL JILEMNICE             -           TJ Náchod                         74 : 50

Družstvo Náchoda je naším opakovaným soupeřem z předchozích sezon. Bilance z loňské sezóny byla 1:3 z našeho pohledu. Nejspíš i proto jsme k utkání přistoupili odpovědně. Snad nikdy v historii jilemnického týmu mužů, nehráli náchodští v jilemnické sokolovně osobní obranu, a tak už před utkáním bylo jasné s jakou obranou budou vyrukovat.

První část zápasu byla ve znamení "kdo trefí aspoň obroučku je dobrej". Koše nepadali ani z těch nejjasnějších pozic, což mrzelo nejvíc při povedeném rozebrání soupeřovi ospalé zóny. Dosvědčuje to stav po sedmi minutách 5:7. Nicméně, za poslední dvě minuty jsme trefili 3 trojky a skóre nevypadalo tolik ostudně...15:14.

Následující čtvrtina začala téměř stejně jako skončila první. Během 2 minut tam padly další 3 trojky a rázem tu bylo 10ti bodové vedení, na které ukecaní náchoďáci dokázali reagovat, až v závěru poločasu po našich (někdy zbytečných) faulech, proměněnými šestkami. Poločasový stav 30:25.

Ve 3. čtvrtce jsme pokračovali v trpělivém vytváření pozic pro střelbu. Až to občas byla i nuda a stereotyp. Síťkou proplulo 5 trojkových pokusů, na které protivník neodpověděl. Tím vznikl rozhodující náskok před poslední čtvrtkou 56:41.

V závěrečné části bylo z naší strany k vidění několik, oku lahodících, situací a překvapivě tam spadlo pár trojek :). Ze strany náchoďáků bylo vidět a slyšet jen několik psychovýjevů, většinou kvůli rozhodnutím rozhodčích.

V závěru bych chtěl pochválit pány sudí za celkem dobrý výkon, poděkovat divákům, kterých se sešlo možná 50, a taky vyzdvihnout výkon všech našich Sokolů. Bylo to parádní vítězství.